Jdi na obsah Jdi na menu
 


KA 02

logolink-eu.jpg

Dotační poradenství v oblasti životního prostředí

 

 

Podrobný popis realizace klíčové aktivity:

    V šestihodinové dotaci představíme cílové skupině nový OP Životní prostředí, kde se soustředíme na výklad prioritní osy se zaměřením na ochranu přírody a krajiny, vysvětlíme principy financování revitalizací a rekonstrukcí parků a zámeckých zahrad. Neopomineme financování urbanizované zeleně. V tomto modulu pojednáme i o financování péče o krajinu z národních prostředků ze státního rozpočtu ČR financované přes Agenturu ochrany přírody a krajiny. Nákladově se k této aktivitě váží osobní náklady, tisk studijních materiálů a podíl na nákladech z nákupu literatury. S cílovou skupinou budeme pracovat v průběhu přípravy studijních materiálů, tzn. při osobních konzultacích si prověříme výhodnost informací dotačních příležitostí pro sadové úpravy a při ochraně přírody a krajiny. Hlavní aktivitou dvaceti představitelů cílové skupiny bude pilotní ověření, které plánujeme 19. února 2014 v odpoledních hodinách.. Realizace klíčové aktivity bude probíhat v následujících fázích tj. sepsání studie na základě získaných informací z literatury a následné zjišťování potřebnosti sepsaných informací pro realizační zahradnické firmy.

Výstup klíčové aktivity:

    Základním výstupem klíčové aktivity bude sepsání studijních materiálů složené z následujících kapitol:

1. Národní dotace v oblasti životního prostředí, zvláště informace o péči o krajinu

2. Popis OP Životní prostředí, kde budou uvedeny základní kapitoly operačního programu,  následovat bude výběr příležitostí financování sadových úprav v sídle, v krajině.

Závěrem budou uvedeny příklady dobré praxe, tj. zkušenosti s dotacemi z OP Životní prostředí a ukázky revitalizací a rekonstrukcí zeleně financované ze strukturálních fondů.


 

 

 

Příspěvky

Prezentace ze semináře 10.6.2014

16. 6. 2014