Jdi na obsah Jdi na menu
 


KA 01

logolink-eu.jpg

Dotační poradenství pro zemědělce

 

Podrobný popis realizace klíčové aktivity:

    Základním cílem je další vzdělávání pracovníků v zahradnictví nebo v zemědělství Středočeského kraje v oblasti zlepšení a stabilizace ekonomiky zahradnictví nebo zemědělské farmy a to vše sledujeme pod vlivem ochrany životního prostředí a nenásilnou formou se snažíme vést podnikatele v této profesní oblasti k udržitelnému rozvoji z hlediska všech tří dimenzí udržitelného rozvoje. S cílovou skupinou budeme pracovat v průběhu přípravy studijních materiálů, tzn. při osobních konzultacích si prověříme výhodnost informací dotačních příležitostí v zahradnictví a u farmářů. Hlavní aktivitou dvaceti představitelů cílové skupiny bude pilotní ověření, které plánujeme 19. února 2014. Realizace klíčové aktivity bude probíhat v následujících fázích tj. sepsání studie na základě získaných informací z literatury a následné zjišťování potřebnosti sepsaných informací pro zemědělce a zahradníky.

 

Výstup klíčové aktivity:

    Hlavním výstupem KA 01 je studijní materiál s následujícími kapitolami:

1. Národní podpory v zemědělství. Podmínky pro získání národní podpory v zemědělství. Evidence půdy. Příležitosti zahradníků v národní podpoře v zemědělství.

2. Program rozvoje venkova pro období 2014 až 2020. Popis operačního programu, prioritní osy, opatření, podopatření, záměry. Výběr vhodných dotačních příležitostí pro zahradnictví z PRV. Příklady dobré praxe v zahradnictví. Studijní materiál bude oponován a bude opraven po diskusi získané pilotním ověřením dne 19. 2. 2014.  Studie bude vydána tiskem a elektronicky na webových stránkách projektu. Kontrolovatelným výstupem klíčové aktivity 01 bude studie s názvem Dotační příležitosti v zemědělství, dále elektronická verze na www.zas-me.cz a dokumentace z pilotního ověřování, tj. prezenční listina, vyplněné dotazníky a zpětná vazba od zúčastněných a posudek hodnotitele.

 

 

Rubriky