Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. Národní podpory

Národní podpory z rezortu životního prostředí

Státní fond životního prostředí ČR poskytuje dotace z národních zdrojů na projekty, které nelze podpořit z peněz EU v rámci Operačního programu životní prostředí nebo z programu Zelená úsporám, v rámci tzv. národních programů. Podporu poskytuje žadatelům na základě Směrnice Ministerstva životního prostředí č. 6/2010 o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR, která vstoupila v platnost 1. května 2010. Podpora je poskytována formou dotace, půjčky nebo formou kombinace dotace a půjčky.

Formu a zaměření podpory stanoví Ministerstvo životního prostředí na základě tzv. příloh. Přílohy Směrnice Ministerstva životního prostředí o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR jsou nedílnou součástí této směrnice pro dané období.

Informace o národních podporách najdete v  Pokynech pro příjemce národních podpor MŽP.

 

 

Národní podpory v resortu Ministerstva zemědělství

 

Národní podpory z rezortu Ministerstva zemědělství pro jednotlivé roky najdeme na webových stránkách Ministerstva zemědělství a na webových stránkách Státního zemědělského intervenčního fondu. ( www.szif.cz ); ( www.eagri.cz ).